Jdi na obsah Jdi na menu
 


01 - Hlučín : SKB

31. 8. 2010

FC HLUČÍN „B“ : SK BRUŠPERK

2 : 2            (1:1)

V neděli 22.8.2010 jsme v 17:00 hodin nastoupili na hřišti FC Hlučín k historicky prvnímu mistrovskému zápasu v Krajském přeboru žáků. Soupeřem nám byl domácí celek FC Hlučín „B“ (U-14).

Vědomi si skutečností, že se jedná o novou, vyšší a kvalitnější soutěž, a rovněž toho, že kádr stále není kompletní, jsme šli do zápasu s pokorou, a cílem být důstojným soupeřem domácích.

Už v úvodní sestavě se objevili 2 hráči mladších žáků, kteří již měli v nohách předchozí zápas mladších žáků!!

Bohužel úvod zápasu jsme totálně nezvládli.

Po vyhraném losu a výkopu jsme chybnou rozehrávkou nabídli míč soupeři, a ten nezaváhal – 10.vteřina – 1:0!!!

Tím jsme zaplatili nováčkovskou daň, probudili se a začali hrát. Nutno dodat, že soupeř byl fotbalovější, ale naše bojovnost na něj platila. V 7.minutě, po akci z levé strany a střele Jirky Niemczyka se k odraženému míči dostal Adam Hubálek, a střelou do prázdné brány vyrovnal – 1:1!!

Následně se hra trochu vyrovnala, a i když domácí měli více míč ve své moci, ohrožovali naší bránu pouze střelami mimo tři tyče. Za nerozhodného stavu skončil i poločas.

V pauze jsme hráčům vysvětlili chyby, kterých se dopouštěli zejména svou nezkušenosti, a rovněž jsme jim zdůrazňovali, že mohou v tomto zápase uspět pouze aktivitou, bojovností, nasazením a hlavně srdcem.

A od úvodních minut jsme tyto pokyny přenesli do praxe, což se nám vyplatilo už v 42.minutě. Po centru z pravé strany se k odraženému míči dostal Tomáš Teichmann, který jej poslal obloučkem zpět na hranici pokutovému území Matouši Pchálkovi, který si jej zpracoval na prsa, kličkou se zbavil obránce, a střelou k tyči otočil stav zápasu – 1:2!!!! I nadále jsme byli aktivní, hra se zcela vyrovnala a domácí se nemohli prosadit.

V 45.minutě se důrazným napadáním obránců dostal k míči Matouš Pchálek, vnikl do pokutového území, kde byl stažen za dres a hrubě faulován šlapákem na stehno druhým obráncem – JASNÁ PENALTA!!!! Ovšem hlavní rozhodčí Pinček byl jediný v širokém okolí, který nic neviděl, a nechal hru nepochopitelně pokračovat!!!

Postupně nám ovšem docházely síly, a soupeř ve snaze vyrovnat zvyšoval tlak. V těchto fázích zápasu jeli už někteří vyloženě na krev, ale bojovali a dřeli dál.

V 48.minutě, po ztrátě míče přišel rychlý protiútok domácích po naší levé straně. Střelu domácího útočníka, která již směřovala do brány, však ještě zbytečně dorazil další domácí hráč v ofsajdu do sítě. Ofsajd? Ne omyl. Rozhodčí pokračoval ve svém předcházejícím výkonu a neregulérní gól bez mrknutí oka uznal - 2:2.

Svůj „povedený“ výkon pak korunoval výrokem v 60.minutě, kdy všem oznámil 60.minutu a zákaz střídání, což je zcela v rozporu s dokumentem ROZPIS MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ MSKFS pro SR 2010/2011, článek 12, bod h.

Závěrečný tlak domácích jsme ustáli i díky 2 vynikajícím zákrokům brankáře Vojty Hofírka. A pak přišel závěrečný hvizd, a konečná remíza 2:2.

Vynikající vstup do soutěže, výborný kolektivní výkon, na němž se dá stavět, a plusový bod z venku.

Za to co všichni kluci v neděli předvedli, jim musím poděkovat. Ukázali velké srdce, morálku a partu, bez které by to nešlo.

 

Sestava:

 

 

 

Pchálek Matouš                                   Niemczyk Jiří

 

Urbiš Josef         Hubálek Adam        Šimon Vojtěch        Vyvijal Benjamín

 

Hurajt Martin               Teichmann Tomáš                   Šubert Martin

 

Weiss Vojtěch

 

Hofírek Vojtěch

 

Střídání:

 

11.min. – Černý Luboš Hurajt Martin

53.min. – Hurajt Martin Šimon Vojtěch

58.min. – Šinagl Jan Vyvijal Benjamín

60.min. – Vyvijal Benjamín Hubálek Adam

 

Hodnocení:

 

Hofírek Vojtěch          8

Šubert Martin             7

Weiss Vojtěch            6

Teichmann Tomáš     7

Urbiš Josef                 6

Vyvijal Benjamín       8

Šimon Vojtěch           8

Hubálek Adam           7

Černý Luboš               6

Niemczyk Jiří             6

Pchálek Matouš         8

 

Hurajt Martin                5

Šinagl Jan                    5

Muras Lukáš                 nehodnocen

 

1

katastrofální

6

dobrý

2

mizerný

7

velmi dobrý

3

slabý

8

výborný

4

podprůměrný

9

excelentní

5

průměrný

10

mimořádný

                                                                                                         

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář