Jdi na obsah Jdi na menu
 


12 - SKB : Karviná

31. 8. 2010

SK BRUŠPERK : MFK KARVINÁ "B"

      1 : 1      (0:1)

 Po necelý týden staré blamáži jsme ve čtvrtek 28.10.2010 nastoupili k předposlednímu podzimnímu mistrovskému zápasu, ve kterém jsme přivítali mužstvo MFK Karviná "B". Postavení obou mužstev v tabulce slibovalo kvaliní zápas, ale právě náš poslední nevýkon, a hlavně předvedená hra v nás vzbuzovaly obavy. Proto jsme přípravu před zápasem zaměřili hlavně na psychiku hráčů. Bylo nutné opět do hráčů dostat vědomí, že MUSÍ především bojovat, a hrát jako MANČAFT!!

 Do zápasu jsme nastoupili se 2 změnami v sestavě, a to když do branky nastoupil ke své premiéře od úvodních minut Lukáš Muras, a na levého obránce se ze zálohy "zasunul" Filip Dombrovský.

Od úvodu bylo zřejmé, že proti nám stojí velice kvalitní soupeř, po právu hrající na špici tabulky. Hosté praktikovali kombinační hru po zemi, s čímž jsme sice počítali, ale úvod zápasu nám přesto nevyšel. V 8.minutě po selhání, zmatku a chybě ve středu obrany se k odraženému míči dostal hostující útočník, a střelou k levé tyči nedal brankáři Murasovi šanci - 0:1. O 3 minuty později navíc brankář Muras zlikvidoval 100% šanci hostí reflexivním vykopnutím míče po střele z 11 metrů.

Tím naše plány dostaly sice trhlinu, neboť jsme chtěli držet nulu na svém kontě co nejdéle a tím znervoznit soupeře, ale na druhou stranu to zase byla ta pověstná "facka", kterou už naši hráči několikrát dostali, a vždy se nám vyplatila, neboť po gólu si asi hosté mysleli, že to půjde snadno, a v tom se šeredně zmýlili.

Naopak jsme to byli my, kteří nejenomže vyrovnali hru, ale začali si vytvářet šance. Ve 20.minutě našel Vojta Šimon krásnou přihrávkou za obranu naběhnutého Honzu Masopusta, který běžel sám na brankáře. Ten se sice snažil zmenšit střelecký úhel vyběhnutím, ale krásný lob ho přeletěl, a naši radost bohužel překazilo břevno!!!

Ve 28.minutě si Lukáš Jokl postavil míč k trestnému kopu. Obrana hostí čekala dlouhý míč na zadní tyč, ale kop naopak směřoval na bližší tyč, kde se zjevil Matouš Pchálek. Po jeho hlavičce zazvonila pro změnu pravá tyč!!!

Ve 33.minutě si na centr Matouše Pchálka na přední tyč naběhl Honza Masopust, ale jeho patička minula levou tyč o pověstný vlásek!!!

Do konce poločasu se již nic nestalo, a tak jsme sice šli do kabiny s jednogólovým mankem, ale i vědomím, že se soupeřem se dá hrát. To bylo i to, co jsme v poločase hráčům zdůrazňovali.

Při vědomí, jaké 2.poločasy jsme "schopni" odehrát jsme vyběhli na trávník. Ale tentokrát se naše obavy nenaplnily. Byli jsme to MY, kdo začal od úvodu diktovat tempo hry. Důrazem, nasazením a nezměrnou bojovností jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, ze které se dostávali po odkopech na útočníky, ale naše obrana pracovala na na rozdíl od úvodních minut zápasu na výbornou.

V těchto chvílích byla radost se na naše hráče dívat. Bojovnost, nasazení a dřina až do úplného vyčerpání, nadšení a maximální snaha o vyrovnání, to byly atributy, které soupeři chyběly.

V 52.minutě byl v pokutovém území hostí faulován Matouš Pchálek, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá!!! Ovšem náš tlak nabíral na obrátkách, a snaha o vyrovnání se naplnila v 60.minutě. Rohový kop Vojty Weisse soupeř sice odvrátil, ovšem pro míč si došel Tomáš Teichmann, který jej vrátil zpět na hranici šestnáctky. Tam míč  krásně pustil za sebe Lukáš Jokl přímo na střelu Vojtovi Weissovi, který se bez přípravy nádhernou střelou k pravé tyči nemýlil - 1:1!!!

To byl pro hosty šok. S tím vůbec nepočítali. Naopak nám, jakoby dala branka křídla. Žádná opatrná hra na údržbu, ale stálá aktivita, důraz a pohyb.

Do konce zápasu jsme již soupeře k ničemu nepustili, ale ani my jsme se neprosadili. To vím ale pouze z doslechu, protože závěr zápasu jsem trávil v kabině, kde byl ošetřován Vojta Šimon.

ALE ZÁVĚREČNÝ HVIZD JSME SLYŠELI VŠICHNI!!! Skončil zápas ve kterém jsme neměli co ztratit, ale pouze získat. A získali!

Získali jsme bod, se kterým jsme nepočítali, ale který může mít v budoucnu velkou cenu. Získali jsme opět důvěru fanoušků. A hlavně jsme získali to, co jsme si mysleli, že jsme ztratili. Víru v sebe, víru ve tvrdou práci a VÍRU V PARTU!!!

Opět po dlouhé době jsme ukázali, že jsme OPRAVDU PARTA S VELKÝM SRDCEM bez rozdílu odkud jsme, protože: 

 

MY JSME BRUŠPERK!!!!

 

Důležité teď je nezapomenout na to, a vědět, že VYHRÁT MŮŽEME JENOM JAKO TEAM, A PROHRÁT JAKO JEDNOTLIVEC. Dnes jste to ukázali, a patří Vám za to náš dík. 

 

   

Sestava:
Pchálek Matouš                     Masopust Jan
 
Jokl Lukáš      Vyvijal Benjamín      Šimon Vojtěch          Niemczyk Jiří
 
Dombrovský Filip        Teichmann Tomáš        Hurajt Martin 
 
Weiss Vojtěch
 
Muras Lukáš
 
Střídání:
 
50.minuta - Černý Luboš - Niemczyk Jiří
59.minuta - Niemczyk Jiří - Vyvijal Benjamín
62.minuta - Vyvijal Benjamín - Hurajt Martin
66.minuta - Hurajt Martin - Šimon Vojtěch
 
Hodnocení:
 
Muras Lukáš              6
Hurajt Martin             7
Weiss Vojtěch           7
Teichmann Tomáš    7
Dombrovský Filip      7
Niemczyk Jiří            7
Šimon Vojtěch          7
Vyvijal Benjamín      7
Jokl Lukáš                 7
Masopust Jan            7
Pchálek Matouš         7
 
Černý Luboš               6
Šubert Martin              nehodnocen
Jančák Matěj              nehodnocen
Hofírek Vojtěch           nehodnocen
 

1

katastrofální

6

dobrý

2

mizerný

7

velmi dobrý

3

slabý

8

výborný

4

podprůměrný

9

excelentní

5

průměrný

10

mimořádný

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář